Приказката на домакина Финландия продължава

(сн. fiba.com)
05-09-2017 22:03 | BGbasket.com

Домакинът на група А на Евробаскет 2017 Финландия продължава със страхотното си представяне. Днес тимът победи Гърция с 89-77, записвайки трети успех, като до момента има и една загуба. Това го поставя наравно с Франция на второ място във временното класиране след непобедения лидер Словения.

Ако завършат наравно с французите, домакините ще имат предимство. Има вариант и за тройна въртележка за първите места в групата при победа на Франция над Словения и на Финландия над Исландия в последния кръг утре.

Мачът започна с отлична серия от 20-10 на домакините, което им остави добра преднина след една четвърт игра. Те продължиха да играят стабилно до почивката и поддържаха двуцифрена преднина за 45-33 след 20 минути. Темпото се запази и след подновяването на играта, а разликата скочи до 15 точки и феновете в залата вече предчувстваха успеха.

В началото на последния период резултатът стана 69-52, но тогава Гърция изригна със серия от 13-0 в рамките на едва три минути и се върна в мача. С бърза серия от своя страна финландците си върнаха двуцифрения аванс и успяха да се задържат напред до края.

Петери Копонен допринесе с 24 точки и 6 асистенции за победата на отбора си, 17 вкара Лаури Марканен, който хвана и 6 борби, а с 14 точки и 5 асистенции се отчете Тему Ранико.

За Гърция Танасис Андетокумбо отбеляза 17 точки, а Костас Слукас – 12.