И Унгария разби сърцата на феновете в Румъния

(сн. fiba.com)
05-09-2017 22:27 | BGbasket.com

Унгария записа втора победа на Европейското първенство за мъже. Тимът победи домакина на група С Румъния с 80-71, нанасяйки четвърто поражение на съперника си. С този успех унгарците се изравниха с Черна гора на трето място в групата, а зад тях са Чехия с 1-3 и днешният им съперник с 0-4.

Макар и не сред фаворитите на първенството, отборите изиграха доста интересен и най-вече оспорван мач. Домакините бяха по-силни в първите минути, но унгарците обърнаха резултата до края на първата част. Унгария остана напред до почивката, но разликата беше минимална, като на полувремето резултатът беше 38-32. След почивката авансът на унгарците стана двуцифрен, а третата част приключи при 8 точки разлика. Въпреки че минута преди края Румъния се приближи само на 4 точки, тимът не успя да зарадва феновете си в залата с първа победа.

Давид Войвода наниза 26 точки за победителите, а 25 плюс 6 борби добави Адам Ханга. С 10 плюс 5 борби се отчете Роско Алън.

За Румъния Андрей Мандаке наниза 24 точки, а 12 добави Кътълин Бачу.