Важен, но мъчен успех за Турция

(Снимка: FIBA.com)
05-09-2017 22:42 | BGbasket.com

Турция изкопчи важна победа над Белгия, със 78-65, за да направи решителна крачка към елиминациите.

Турците към момента заемат последното четвърто място в група D, даващо им позиция на осминафинал.

В последния си мач от групата домакинът на Европейското играе с временния лидер Латвия.

Въпреки победата и крайния резултат, турският тим почти нямаше спокойствие. Разликата се качи малко във втората четвърт, но Белгия се бори много и изравни играта през второто полувреме.

В последната част обаче Турция направи серия от 13-0, белгийците останаха без кош почти четири минути, и така се озова много назад 120 секунди преди сирената.

В заключителните две минути турците просто задържаха аванса си, за да вземат втората си победа на Европейското първенство.

Фуркан Коркмаз вкара 14 за успеха, а по 12 добавиха Семих Ерден и Мелих Махмутоглу.