Гърция се промъкна в осминафиналите, изхвърли Полша

(сн. fiba.com)
06-09-2017 19:17 | BGbasket.com

Гърция се класира за осминафиналите на Евробаскет 2017, след като в директен сблъсък за продължаване или отпадане победи Полша с 95-77. Така гърците завършват на четвърто място в група А и ще продължат напред, а поляците – на пето и с това приключват участието си в първенството.

След доста оспорвано начало Полша направи силна серия и поведе, за да задържи преднина в края на първата четвърт. Много бързо след началото на втората обаче Гърция обърна и пое контрола над мача, за да се стигне до 49-43 на почивката. След почивката Полша изравни, а през цялата трета част играта вървеше кош за кош и това доведе до много обрати и равенства. След нея Гърция водеше с 3 точки, а до края не изпусна водачеството, след като направи добра серия и натрупа по-сериозна преднина в края.

За победителите Костас Слукас наниза 26 точки, 24 плюс 10 асистенции добави Ник Калатес, а 14 – Йоргос Приндезис.

За Полша Дамян Кулиг отбеляза 26 точки и хвана 7 борби, а със 17 точки и 6 асистенции завърши Адам Вачински.