Русия остави Великобритания без победа

(сн. fiba.com)
07-09-2017 16:53 | BGbasket.com

Русия записа четвъртата си победа в група D от Европейското първенство. Тимът победи Великобритания с 82-70, за да остави съперника си без победа.

Сега Русия ще изчака изходите от другите два мача в групата. До момента отборът има 4 победи и загуба, а Латвия и Сърбия са с по 3-1. След като те изиграят мачовете си ще стане ясно и крайното разпределение на челните места. Ако Латвия спечели мача си срещу Турция, а Сърбия загуби своя срещу Белгия, то Латвия ще завърши на първо място, Русия на второ, а Сърбия – на трето. При обратен развой Русия ще е първа, Сърбия – втора, а Латвия – трета. При победи на Латвия и Сърбия ще се получи тройна въртележка, в която Сърбия ще е на първо място, Латвия – на второ, а Русия – на трето.

Русия взе инициативата още в началото и през първото полувреме трупаше аванс, за да се стигне до 43-31 на почивката. Британците изиграха добра трета част, в която стопиха малко от разликата, но до края по-силният отбор удържа победата.

Алексей Швед бе над всички за Русия с 30 точки и 8 асистенции, а 14 точки добави Виталий Фридзон.

За Великобритания Даниъл Кларк регистрира 21 точки и 6 асистенции, а 19 и 9 борби записа Гейб Оласени.