Испания продължава без грешка, Пау влезе в историята

(сн. FIBA.com)
07-09-2017 18:45 | BGbasket.com

Испания продължава с победната си серия на Евробаскет 2017. Баскетболистите на Серджо Скариоло спечелиха и петия си мач от група C, след като се наложиха над Унгария с 87-64. Испанците натрупаха разлика още през първото полувреме и до края не изпуснаха аванса си.

Двубоят обаче ще се запомни не толкова с победата на действащия шампион, колкото с феноменалното постижение на Пау Гасол. Звездата на Испания влезе в историята, след като оглави класацията на реализаторите на Европейски първенства. Гасол отбеляза 20 точки в мача днес и вече има 1111, като измести от първата позиция бившия френски национал Тони Паркър, който е с 1104.

Испанците поеха контрол над мача още в самото начало, като спечелиха първата част с категоричното 22-10. През втория период обаче унгарците заиграха по-равностойно и на почивката авансът на шампионите все още беше 12 точки.

Унгария продължи да оказва съпротива на Испания и през второто полувреме, като не допусна съперникът им да натрупа голяма разлика и преди решителните десет минути изоставаше с 14 точки. Състезателите на Стоян Ивкович вкараха три поредни тройки в началото на последната част и се доближиха само на 5 точки от Испания. Шампионите обаче отвърнаха на предизвикателството и много бързо отново поведоха с двуцифрена разлика, като до края не допуснаха изненада.

Пау Гасол бе най-резултатен за успеха със своите 20 точки, като той добави и 8 борби. По 15 точки добавиха Серхио Родригес и Гилермо Ернангомес, а с 10 се отчете Марк Гасол.

Чаба Ференц вкара 17 за Унгария, а с 10 е Давид Войвода.