Трипъл-дабъл на Андрей Мандаке не стигна на Румъния

(сн. FIBA.com)
07-09-2017 22:30 | BGbasket.com

Румъния приключи участието си Евробаскет 2017 без нито една победа. В последния си мач домакините в група C отстъпиха на Черна гора с 69-86. Дори и феноменалното представяне на капитана Андрей Мандаке, който записа трипъл-дабъл в мача от 14 точки, 10 борби и 12 асистенции, не помогна на румънците да запишат първи успех на турнира. Баскетболистите на Богдан Таневич водеха през повечето време и спечелиха без особени проблеми.

Това бе пето поражение за северните ни съседи и те остават на последното място в класирането. Още преди този мач отборът на Черна гора вече си бе осигурил място на осминафиналите.

Двубоят беше много оспорван в началните минути. Нито един от двата тима не успяваше да се откъсне напред с по-голяма разлика, но в края на първата част Черна гора поведе с 5 точки. Повече от три минути след началото на втория период домакините не успяха да отбележат кош. Съперникът им се възползва и увеличи преднината си, като на почивката тя достигна 12 точки.

След паузата Черна гора поддържаше аванса си и преди последната част водеше с 66-53. Ситуацията не се промени и през решителните десет минути. Румъния нямаше сили дори да стопи част от разликата и трябваше да се примири с поражението.

Най-резултатен за победителите бе Неманя Джурич с 14 точки. По 13 точки отбелязаха Дино Радончич и Боян Дублевич. Никола Вучевич добави 11, а с 10 е Немяна Вранеш.

За Румъния с 18 се отчете Нандор Кути. С трипъл-дабъл от 14 точки, 10 борби и 12 асистенции е Андрей Мандаке. Роланд Тьорьок вкара 10 точки.