Латвия с четири поред, завърши втора в групата си

(сн. fiba.com)
07-09-2017 23:08 | BGbasket.com

Латвия записа четвърта поредна победа в група D на Евробаскет 2017. В последния мач от груповата фаза на първенството тимът надви Турция с 89-79. Така латвийците са с 4 победи и загуба, по колкото имат и Сърбия и Русия. В тройната въртележка за челото в групата на първо място е Сърбия, на второ – Латвия, а на трето – Русия. Турците остават четвърти с 2 победи и 3 загуби и също ще играят в осминафиналите. От групата отпадат Белгия и Великобритания.

Много оспорвана първа четвърт доведе до изравнявания и обрати, а в края й разликата беше минимална в полза на Латвия. Тимът успя да остане напред до почивката, като след стабилна втора част вече имаше по-чувствителна преднина – 9 точки. След почивката разликата дълго време беше двуцифрена, но силен край на третата част за турците ги приближи само на 6 точки. Въпреки че бяха близо, те не успяха да направят обрат и Латвия удържа победата в края.

Кристапс Пуорзингис наниза 28 точки и хвана 7 борби за победителите, а със 17 точки се включи Янис Блумс.

За Турция Джеди Осман беше най-резултатен с 24 точки, като добави 6 борби и 5 асистенции, а 19 плюс 7 борби записа Малих Махмутоглу.