Латвия прегази Черна гора по пътя към Топ 8

(сн. fiba.com)
10-09-2017 14:27 | BGbasket.com

Латвия разби Черна гора със 100-68 в осминафиналната фаза на Евробаскет 2017 и влезе в Топ 8 на първенството. В зала „Синан Ердем Доум” в Истанбул нямаше интрига в първия мач за деня, след като латвийците не оставиха съмнение кой е по-класният отбор. На четвъртфинал Латвия ще се изправи срещу Словения във вторник, а черногорците се прибират у дома.

Фаворитът в мача поведе още в началото и се откъсна с 12 точки напред през първата четвърт, а до края на мача не погледна назад. На почивката разликата вече беше 16 точки, а след три части – цели 30 точки. До края латвийците успяха и да спестят сили за следващия си доста по-труден съперник.

Янис Тима наниза 21 точки за победителите, като добави 6 асистенции и 5 борби. С 19 точки и 6 борби завърши Кристапс Порзингис, а Янис Стрелниекс записа 12 точки и 7 асистенции.

За Черна гора Боян Дублевич вкара 21 точки, а с 16 и 9 борби се отчете Никола Вучевич.