Балкан -2 с първа победа в А група

(сн: BGbasket.com)
29-10-2017 16:27 | BGbasket.com

Балкан -2 записа първа победа от началото на сезона в мъжката А група. Пред собствена публика в „Арена Ботевград“ тимът се наложи над Рилски спортист -2 с 84-69. Двубоят бе оспорван и с честа смяна на водачеството, като до последната част победителят не бе ясен. След този мач „зелените“ имат една победа и две загуби, докато тимът от Самоков е с две поражения.

В следващия кръг Балкан -2 гостува на Атлетик в София, докато Рилски спортист -2 посреща ЦСКА.

Домакините имаха леко предимство през първата част. Те обаче не успяха да се откъснат напред с по-сериозна разлика и след десет минути игра водеха с 19-17. Рилски спортист -2 започна ударно втория период със серия от 11-0. Гостите поддържаха аванс от няколко точки, а на почивката преднината им бе три.

След паузата Балкан изравни при 40-40 след тройка на Радослав Кочев. Много бързо тимът от Самоков отново си върна водачеството и дори поведе с двуцифрена разлика за първи път в мача. В следващите минути обаче домакините показаха съвсем различно лице. Те направиха серия от 21-3 и преди последната четвърт бяха напред със седем точки. В заключителната четвърт баскетболистите на Венцислав Стоев удържаха аванса си и не допуснаха нов обрат.

Най-резултатен за успеха бе Радослав Кочев с 27 точки. Александър Илиев добави 24, а 20 има Здравко Христов.

За гостите Мирослав Васов отбеляза 23 точки, Боян Боянов се отчете с 14.