Първа победа за Рилецо -2 в А група

сн. BGBasket.com
01-11-2017 18:16 | BGbasket.com

Вторият отбор на Рилски спортист записа първия си успех за сезона в западния регион на мъжката А група. Като домакини самоковци се наложиха над ЦСКА с резултат 76-63 в мач от междинния четвърти кръг. Така те са с победа и две загуби до момента, а „червените” са с актив 2-2. В следващия кръг в края на седмицата Рилски спортист -2 гостува на Видабаскет, а ЦСКА посреща Атлетик.

Домакините започнаха мача със серия от 13-0, а до края на първата четвърт те успяха да запазят стабилна преднина, допускайки само 5 точки в коша си. През втората част дойде ред на ЦСКА да се разиграе и разликата беше почти изцяло заличена до почивката, когато „червените” изоставаха само с 3 точки. Те обаче не стигнаха до обрат, а след третата част Рилски направи преднината си 9 точки. В стабилни последни минути самоковци отново направиха разликата двуцифрена и взеха победата.

Мирослав Васов бе близо до трипъл дабъл за победителите, записвайки 25 точки, 12 борби и 8 асистенции. 13 точки отбеляза Кристиян Колев, а с 11 и 9 борби се включи Николай Гелов.

За ЦСКА най-резултатен с 16 точки беше Роберт Георгиев, а 13 плюс по 4 борби и асистенции регистрира Ивайло Тонев.