Очаквано - Монтана 2003 с нова лесна победа

(сн. архив)
20-12-2017 15:47 | BGbasket.com

Монтана 2003 продължава без загуба в женската А група. Тимът се наложи над Септември 97 с 95-49 в среща, изиграна в столичната зала „Универсиада“.

Старши треньорът на гостите Стефан Михайлов даде почивка на някои от основните си състезателки, като Виктория Стойчева и Цветомира Шаренкапова дори не бяха в групата за мача. Отсъствието им обаче по никакъв начин не се отрази на тима, който спечели убедително срещата и доминираше по всички показатели. Това обаче е обяснимо, защото отборът на Септември 97 е съставен само от млади състезателки, които тепърва ще трупат игрови опит.

В последния си мач от редовния сезон Монтана 2003 приема НСА. Септември 97 е домакин на Шампион 2006, но има и един отложен мач срещу Славия.

Победителят в този мач на практика бе ясен още след първата част, която гостите спечелиха с категоричното 35-16. През втория период те увеличиха още разликата в своя полза и на почивката тя достигна 36 точки. След паузата мачът се доиграваше, като Монтана 2003 направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатна за успеха бе Дебора Филипова, която отбеляза 29 точки. Христина Иванова вкара 14, а с 13 е Даниела Петева.

За Септември 97 Анна-Славина Славчева се отчете с 16 точки.