Академик подпечата третото място с успех в Самоков

(Снимка: Lap.bg)
21-12-2017 15:29 | BGbasket.com

Академик София завършва с победа първата фаза на Западната А група след 111-59 над Рилски спортист -2 като гост.

Съставът на Иван Коцев приключва с актив от 8 победи и 4 загуби и чака да научи кой ще е четвърти в Източната А група, за негов съперник на баража за първа шестица.

Още първата четвърт в Самоков реши нещата, като Академик я спечели с 24-8. В следващите части нищо не се промени особено, като гостите само увеличаваха преднината си, а в последната отново се наложиха с 20 точки разлика за разгрома.

С 31 точки и 10 борби се отличи Цветомир Чернокожев за победата, 17 добави Красимир Димитров, а 15 точки и 8 асистенции записа Камен Пенчев. Академик пристигна отново без контузения Марио Мирчев.

След травма в състава на Рилски се завърна Мирослав Васов с 28 точки.