Балкан -2 изхвърли Видабаскет от баражите

(сн: BGbasket.com)
22-12-2017 18:08 | BGbasket.com

Видабаскет не успя да се пребори за четвъртото място в западния регион на А група, даващо право на участие в баражите за първата шестица. Тимът завършва на пета позиция в подреждането, след като загуби като гост от Балкан -2 с 83-98 в последен мач от редовния сезон. Домакините изиграха много силна втора четвърт, която спечелиха с 33-19 и тя беше в основата на победата днес.

Мачът обаче бе без значение за Балкан -2, който завършва на шестото място в класирането и също ще играе във втората седмица. Тимът от Ботевград на практика направи услуга на ЦСКА, като победи прекия им конкурент за четвъртото място. Столичният тим е с баланс 4-8, колкото и Видабаскет, но заради предимство от една точка в преките двубои, го изпревари и ще играе бараж.

За разлика от повечето мачове през сезона до момента, днес старши треньорът на Балкан -2 Венцислав Стоев можеше да разчита и на четиримата играчи от мъжкия тим и това даде отражение и на представянето на отбора му. Най-сериозното предимство бе стрелбата от далечно разстояние. Балкан -2 отбеляза 13 тройки срещу 5 за съперника.

Началото на мача бе сравнително равностойно, като домакините имаха леко предимство и след първата част водеха с 20-18. След това обаче Балкан -2 взе изцяло инициативата и след много силна игра на почивката се оттегли с преднина от 16 точки. След паузата Видабаскет оказа по-сериозна съпротива на домакините и преди заключителните минути изоставаше с 14 точки. В оставащото време до края гостите опитаха да направят обрат, но без успех.

Трима от Балкан -2 завършиха с дабъл-дабъл. Капитанът Радослав Кочев отбеляза 30 точки и овладя 10 борби, с 25 точки и 10 борби е Александър Илиев. Румен Василев завърши със 17 точки и 12 борби, като той имаше двуцифрени показатели още на почивката. Със 17 точки се отчете и Здравко Христов.

За Видабаскет много силно игра Юлиян Цветанов, който записа на сметката си 32 точки и 9 борби. Мартин Горунов е с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби. Атанас Ангелов вкара 13 точки.