ИУ разби Берое -2 и продължава без загуба

28-01-2018 18:52 | BGbasket.com

ИУ Варна записа втора победа в първата шестица на мъжката А група. Като домакини варненци се наложиха категорично над втория отбор на Берое с 97-58. Така до момента те са с две победи и без загуба, точно както следващия си съперник – БУБА баскетбол. Така след седмица в зала „Триадица“ в София ще има директен сблъсък за първото място във временното класиране. Старозагорци пък са с две поражения до момента, а в следващия кръг ще посрещнат Шумен.

Още първата четвърт домакините поведоха, но не успяха да се откъснат много напред и след нея водеха с 18-14. До почивката обаче те бяха категорично по-силни и бързо се откъснаха, за да направят аванса си над 20 точки. ИУ продължи да контролира мача и след подновяването на играта, но 6 минути преди края на третата част контузия получи гардът на тима Димитър Илиев. Въпреки това разликата продължи да расте и стана над 30 точки, а през последните 10 минути скочи и над 40.

Милчо Борисов изигра силен мач за победителите и завърши с 23 точки и 6 борби. 22 плюс 12 записа Николай Георгиев, а с 15 плюс 6 се отчете Антон Диков.

За Берое -2 Николай Титков записа 21 точки, 6 борби и 5 асистенции, 13 точки и 8 борби добави Евгени Василев, а 10 плюс 9 – Мартин Раднев.