Академик София разби все по-осакатения ЦСКА

(Снимка: LAP.bg)
18-02-2018 16:32 | BGbasket.com

Академик София -2 разгроми ЦСКА с  93-51 в мач, от който се очакваше да се получи дерби на втората шестица в А група - мъже.

Дерби обаче изобщо не се получи, заради изключително съкратения състав на "армейците".

Освен вече отсъстващите и в предните мачове Анди Франсис, Ангел Димитров, Даниел Лозанов, в този мач ЦСКА бе и без

Александър Ангелов, Николай Петров, а Ивайло Тонев отново не се появи в игра.

Академик стартира със серия от 8-0, като ЦСКА вкара първия си кош едва в средата на първата четвърт. "Червените" обаче изиграха по-добре следващите минути, като успяха да наваксат до голяма степен изоставането си.

Втората част обаче отново стана катастрофална за гостите, след като за пет минути те получиха цели 25 точки и отбелязаха само три. Ситуацията не се подобряваше, а Академик не спираше да вкарва от всякакви позиции. Нападението на ЦСКА пък изобщо не работеше през тази втора част, а за 10 минути тимът, иначе известен с агресивната си защита, допусна съкрушителните 40 точки.

Полувремето дойде при 54-19, след 40-6 във втората четвърт. Освен почти три пъти повече точки, Академик имаше и близо три пъти повече борби.

В третата част Иван Коцев вече пусна в игра някои от по-рядко използваните си баскетболисти, но и те поддържаха огромната преднина и дори успяха да я увеличат. В последната четвърт вече двубоят се доиграваше, за да се оформи крайният резултат.

Николай Иванов завърши със 17 точки за 18 минути на терена, Цветомир Чернокожев добави 13 точки и 13 борби, а Костадин Лазаров също реализира 13 точки.

За ЦСКА Робърт Георгиев и Емилиян Грудов отбелязаха по 14.