Атлетик не прости на Берое -2, вкара 122

(сн. BGbasket.com)
25-02-2018 18:52 | BGbasket.com

Атлетик записа четвъртата си победа в първата шестица на мъжката А група. Като домакин тимът се наложи категорично над Берое -2 със 122-81, след като контролира мача от началото до края. по този начин столичани се утвърдиха на третото място в класирането с актив 4-2 и вече са с две победи пред четвъртия Чавдар Троян. Старозагорци пък са предпоследни с 1-5, а това беше трето поредно поражение за тях. В следващия кръг Атлетик ще срещне БУБА баскетбол с интересен мач, а Берое -2 ще посрещне ИУ.

Победата за Атлетик с втория най-висок резултат за сезона в А група – 122 точки единствено след собственото му най-добро постижение от 125 се превърна и в подарък за рождения ден на президента на клуба Константин Касъров.

Отборите изиграха високо резултатна първа част, през в която домакините успяха да поведат с 33-28, а до почивката не спряха да бележат, за да стигнат до цели 62 точки и 13 преднина. Интригата в мача спря през третата част, през която Атлетик вкара над 30 точки, но успя да ограничи нападението на съперника и това доведе до 93-62. През последната част интрига нямаше как да има, а отборите просто оформиха крайния резултат.

Всички влезли в игра за победителите се разписаха, като на пейката остана само Ивайло Вучков. Станислав Славейков записа 25 точки и 5 борби, а със 17 плюс 5 се включи Мартин Горунов. Шестима баскетболисти на отбора завършиха с двуцифрен актив.

За Берое по 26 точки нанизаха Николай Титков (9 асистенции, 6 борби) и Борис Войков.