Балкан -2 наложи волята си в местното дерби с Академик

(Снимка: LAP.bg)
25-02-2018 18:43 | BGbasket.com

Балкан -2 постигна трета победа във втора шестица на А група, след като се наложи в местното дерби над Академик София -2 с 88-80.

Въпреки изключително малкия принос на резервите си, титулярите на ботевградчани изиграха мач по учебник и с повече опит отказаха съперника през второто полувреме.

Академик хвърли много сили преди почивката и успя да дръпне дори с двуцифрена преднина. Гостите разчитаха и на Марио Мирчев, въпреки че крилото извади рамо преди броени дни в юношеската Суперлига.

Грешките наклониха везните в полза на Балкан, като Академик направи два пъти повече от съперника, въпреки че спечели борбата под коша.

Александър Илиев наниза 21 точки за победата, Румен Василев добави 19, Здравко Христов - 17 плюс 7 асистенции. Капитанът на тима Радослав Кочев се отличи с 15 точки, 12 борби и 6 асистенции.

За Академик Костадин Лазаров реализира 20 точки, Цветомир Чернокожев - 16 точки и 16 борби, а Красимир Димитров добави 15 точки.