Драма в Самоков донесе първа победа за Рилски -2

25-02-2018 19:05 | BGbasket.com

Рилски спортист -2 взе първа победа във втора шестица на мъжката А група, след драматично 88-87 срещу Черноморец.

Мирослав Васов вкара решителни 2 точки в последната минута, за да донесе успеха на самоковци.

Рилски поведе уверено през първата четвърт, но до почивката гостите от Бургас почти успяха да изравнят резултата.

Ситуацията се повтори и през второто полувреме, като отново Рилецо се откъсна напред с 14 точки.

Черноморец обаче направи серия от 12-2 в края на третата и началото на четвъртата част, за да върне интригата в двубоя.

Нова поредица от 8-0 за гостите им донесе и преднина от точка, с минута и половина до сирената, след тройка на Симеон Милчев.

Васов обаче успя да се пребори в нападение и да отбележи под коша в следващото нападение за Рилски, след таймаут, и това се оказа последния кош в двубоя.

В оставащите 60 секунди последваха пропуски за Черноморец, а Калоян Стоянов остави до края драмата, като не успя да подпечата успеха на Рилски с два пропуска от фаул линията.

Васов завърши с 33 точки, 12 борби и 7 асистенции за победата, Николай Гелов добави 10 точки и 11 борби.

Нито една от резервите на Черноморец не вкара кош в двубоя, а Димитър Найденов с 26 бе най-резултатен. Силен мач направи и Симеон Милчев с 21 точки, 6 борби и 5 асистенции.