Академик София -2 разби Видабаскет

04-03-2018 18:35 | BGbasket.com

Академик София -2 записа четвъртата си победа във втора шестица на А група - мъже и продължава да се бори за първото място.

Двубоят се игра в Ботевград, заради заетост на залата в Правец, а Академик се наложи над Видабаскет със 104-66 без никакви проблеми.

Цветомир Чернокожев поведе своите напред, като само в първата четвърт наниза 14 точки и взе четири борби, а Академик се откъсна с двуцифрен аванс.

Във втората част към Чернокожев се присъединиха и Георги Дамянов и Красимир Димитров, като Дамянов вкара три тройки за пет минути.

На почивката Академик вече имаше почти 20 точки преднина - 45-28, и трима играчи с двуцифрен актив на сметката си. Само трима от състава на Видин пък имаха вкаран повече от един кош до края на полувремето.

Нещата продължиха по същия начин и през второто полувреме, като Академик увеличаваше аванса си. Воденият от Иван Коцев тим спечели и третата, и четвъртата част, за да стигне до крайния разгром със 104-66. Силно второ полувреме изигра Филип Емилов с 18 точки.

Цветомир Чернокожев завърши с 22 точки, 10 борби и 5 откраднати топки за успеха, Георги Дамянов добави 21.

За Видабаскет Теодор Николов вкара 24 точки, Юлиян Цветанов - 14, а Калоян Петров записа 13 точки и 11 борби.