Чавдар Троян едва отърва кожата в Стара Загора

(сн. BGbasket.com)
18-03-2018 18:44 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа четвърта победа за сезона в мъжката А група. Тимът изигра интересен мач срещу Берое -2 като гост и се наложи с 83-80 след драматични последни минути. Така троянци вече имат актив 4-5 при кръг до края на сезона и заемат четвъртото място, а старозагорци са последни с 1-8 след днешната си шеста поредна загуба. В последния кръг Чавдар ще се изправи срещу ИУ Варна като домакин, а Берое -2 ще посрещне шампиона БУБА.

Има теоретична възможност Чавдар да измести Атлетик (5-4) и да завърши на трето място, но тя преминава през редица условности. Задължително е тимът да спечели  мача си в последния кръг, а Атлетик да загуби своя. При това положение те биха имали равен брой точки. Те си размениха по победа с по 7 точки, което води до сравняване на общата точкова разлика в групата. Към момента Атлетик е с +83, а Чавдар – с -21, така че ще трябват големи разлики, за да се стигне до разместване в класирането.

След много равностойни първи минути Чавдар успя да направи добра серия в края на първия период, за да поведе с 25-19. Силна игра на троянци до почивката увеличи разликата им почти до 20 точки, а след едно полувреме те имаха стабилен аванс при 49-34.

През третата част обаче Мартин Раднев поведе Берое към обрат, а с няколко поредни тройки се включиха Николай Титков и Евгени Василев и мачът отново стана интересен. До средата на последния период разликата беше изцяло заличена, а Берое поведе при 73-72 и 4 минути до края. 75 секунди преди края Берое водеше с 2 точки, но Николай Маринов реши мача, след като наниза тройка за точка аванс на отбора си, след което Титков изпусна за домакините, а Маринов подпечата победата с нови 2 точки.

За победителите Ценко Наков записа 24 точки, 7 борби и 6 асистенции, а по 16 вкараха Любомир Лилов (6 борби, 6 асистенции), Филип Каменов (16 борби) и Николай Маринов (5 борби, 5 асистенции).

За Берое 28 точки отбеляза Евгени Василев, 27 плюс 7 асистенции, 6 борби и 5 отнети топки добави Николай Титков, а с 20 и 6 борби се отчете Мартин Раднев.