ЦСКА остана на върха във втората шестица

(сн. BGbasket.com)
18-03-2018 19:11 | BGbasket.com

ЦСКА записа трета победа и общо седма победа във втората шестица на А група и остава на върха във временното класиране, след като има и само една загуба. Като домакини „червените“ се наложиха над Балкан -2 с 63-55 във важен за крайното класиране мач. Към момента втори с 6-2 е Академик София, а трети – Балкан с 5-4. В последния кръг ще се реши и първото място в шестицата в мач между ЦСКА и Академик, но и двата отбора имат по един отложен мач като гости на Видабаскет. Балканци пък ще се изправят срещу Рилски спортист -2 у дома.

Днес столичани бяха без Ивайло Тонев и Анди Франсис, а Балкан – без Александър Илиев, който не игра и в мача на Балкан в НБЛ. Домакините поведоха в началото и бяха напред през цялата първа част за 14-11 след нея. Много оспорвани минути и обрати през втория период доведоха до точка преднина за Балкан на почивката при 27-26. След подновяването на играта ЦСКА си върна водачеството, но не успя да се откъсне напред и след 30 минути разликата беше само точка. Макар и крехък, „червените“ не загубиха аванса си до края и взеха важната победа.

Георги Кендеров записа 22 точки, 12 борби и 5 асистенции за победата, а с 21 точки се включи Ангел Димитров.

За Балкан Радослав Кочев вкара 21 точки и хвана 9 борби, 13 и 8 асистенции добави Здравко Христов, а с 11 точки и 5 борби се отчете Румен Василев.