Черно море Тича удари испанци в Ямбол

24-03-2018 23:46

Юношите на Черно море Тича се наложиха с 90:68 над испанския SBA Ciudad de Mostoles в контрола изиграна днес в Ямбол. Срещата в зала "Диана" беше част от приятелски турнир с участието и на домакините от Тунджа.

Момчетата на Кирил Петров започнаха силно срещата, като бързо натрупаха солидна преднина. На почивката тя достигаше до 30 точки (57-27). Последва силна трета част за гостите от Испания. Варненци загубиха концентрация и допуснаха разликата да падне до 20 точки. В крайна сметка до обрат в мача не се стигна.

Този път кризата в Черно море Тича не попречи на младите баскетболисти да изиграят срещата в Ямбол, но BGbasket.com научи, че всички разходи са били на сметката на треньора и състезателите.

Отборът пътува с влак от Варна до Ямбол в деня на мача.

Приятелският турнир продължава и утре, когато един срещу друг в зала "Диана" ще се изправят юношите на Тунджа и SBA Ciudad de Mostoles.

Тагове: Черно море Тича