Балкан -2 отказа Рилски спортист -2 с 13 тройки

(сн: BGbasket.com)
25-03-2018 18:38 | BGbasket.com

Балкан -2 завърши с победа участието си в мъжката А група през този сезон. В последния си мач от втората шестица тимът се наложи над Рилски спортист -2 у дома с 84-78. В този мач домакините бяха без Александър Илиев. Те обаче показаха много добра игра от далечно разстояние и отбелязаха 13 тройки срещу 8 за съперника.

Двубоят започна много оспорвано с честа смяна на водачеството, като след десет минути игра резултатът бе равен при 19-19. Гостите поведоха с 8 точки в началото на втората част, но след силни финални минути на Балкан -2, двата тима се оттеглиха на почивката при ново равенство.

Баскетболистите на Венцислав Стоев започнаха ударно второто полувреме и бързо поведоха с двуцифрена разлика, която преди последната част бе 10 точки. До края „зелените“ поддържаха аванса си и спечелиха.

Най-резултатен за успеха бе капитанът Радослав Кочев, който вкара пет тройки и завърши общо с 22 точки. Здравко Христов добави 20 точки, а със 17 е Радослав Лазаров.

За Рилски спортист -2 Мирослав Васов бе над всички с 32 точки. Даниел Петров отбеляза 22, а 14 има Кристиян Колев.