Мощен Академик София-2 би ЦСКА и спечели Втора шестица

(Снимка: LAP.bg)
25-03-2018 18:49 | BGbasket.com

Академик София-2 спечели Втора шестица в А група - мъже, след като се наложи с 81-62 над ЦСКА като гост.

Академик има да изиграе още един отложен мач с Видабаскет, но дори при загуба там, ще е с равен брой победи и загуби с ЦСКА, а победи на два пъти "червените" в директните двубои.

ЦСКА водеше до последно в класирането на Втора шестица, но служебната загуба от Видабаскет, след отказа да пътува за гостуването там, и пораженията от Академик ще го оставят втори.

Въпреки че най-после бяха в почти пълен състав, само без трайно контузения Анди Франсис, от началото до края домакините бяха догонващи в днешния двубой в зала "Румен Пейчев".

Академик дръпна с 8 точки още в първата част, във втората направи аванса си двуцифрен, а след това продължи да го увеличава, в един момент до 26 точки.

Ивайло Тонев се появи в игра за ЦСКА две минути преди края на първата част, за първи път от над три месеца насам, но не успя да направи много, за да спре устрема на гостите.

Академик, с много малка подкрепа от пейката, без контузения Костадин Лазаров, без Филип Емилов, Даниел Милчев и оперирания Марио Мирчев, тотално доминираше в срещата.

Най-осезателно предимство момчетата на Иван Коцев имаха в подкошието, където взеха 20 борби повече от съперника и вкараха голяма част от точките си.

Цветомир Чернокожев записа седмия си пореден мач с дабъл-дабъл, като вече и средните му показатели за Втора шестица минаха двуцифрени числа.

Двамата с Красимир Димитров направиха страхотен мач срещу ЦСКА - Чернокожев с 22 точки и 12 борби, а Димитров с 20 точки и 14 борби. Георги Дамянов се включи със 16 точки, Мартин Мандалски с 12, а Николай Иванов с 9 точки и 7 асистенции.

За ЦСКА по 13 точки реализираха Георги Кендеров и Робърт Георгиев, 11 вкара Симеон Русинов.