Септември 97 с убедителна победа в Пловдив

(сн. LAP.bg, архив)
13-10-2018 17:37 | BGbasket.com

Септември 97 започна с победа новия сезон в женската А група. В първия си мач баскетболистките на Борислава Мандур победиха новака Академик Пловдив като гост със 74:43.

Столичният тим имаше предимство в стрелбата от далечно разстояние. Отборът отбеляза 6 тройки от 21 опита, докато Академик бе 1/18.

Гостите взеха инициативата от началните минути и след първата част водеха с 19:12. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и на почивката преднината им вече бе двуцифрена при 35:21.

Ситуацията не се промени и след паузата, като преди заключителния период разликата вече набъбна до 27 точки. Това на практика сложи точка на спора и до края мачът се доиграваше.

Илияна Георгиева завърши с 20 точки и 9 борби за успеха. Ивона Илиева бе близо до трипъл-дабъл от 13 точки, 10 асистенции и 9 борби. Валентина Веселинова добави 11 точки.

За Академик Петя Аргирова отбеляза 12 точки, 11 точки и 11 борби има Анна Римпова.