Шампион 2006 с победно начало при жените

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
13-10-2018 18:42 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа победа в първия кръг от женското първенство. Като домакин в залата на ЧСУ „Свети Георги“ тимът се наложи над НСА с резултат 57:51 след като води със сериозна разлика цял мач, но в края допусна приближаване на съперника. В следващия кръг Шампион гостува на Монтана 2003, а НСА посреща Берое Стара Загора.

След равностойно начало на мача отборът на НСА не успя да вкара кош близо пет минути в края на откриващия период, което позволи на Шампион да поведе с 12:6. Ниската резултатност на гостите се запази през втората част и скоро разликата стана двуцифрена, а до почивката момичетата на Лъчезар Коцев натрупаха аванс от 17 точки.

След почивката домакините продължиха да контролират мача и успяха да запазят аванса си, за да стигнат до 52:36 при оставащи десет минути до края. НСА се бори през последния период и започна да топи дефицита си, но времето не стигна, за да направи края на мача интересен.

Цветелина Димитрова записа 17 точки и 7 борби за победителките, а по 13 вкараха Елена Димова (12 борби) и Деница Петрова (6 асистенции, 5 борби).

За НСА Мария Светославова се отчете със 17 точки и 9 борби, а 9 точки вкара Зорница Найденова.