Славия победи Септември 97 в истинско дерби (фотогалерия)

(сн: BGbasket.com, Ивелин Солаков)
27-10-2018 20:26 | BGbasket.com

Славия се наложи със 61:57 над Септември 97 в истинско столично дерби от третия кръг на А група - жени.

Успехът бе първи за сезона за "белите", които имаха и ново попълнение в редиците си - Вероника Джикова.

Мачът закъсня с цял час, заради огромната натовареност на зала "Триадица" и проблеми в предшестващите го срещи на подрастващите.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Силният старт на двубоя за Славия бързо ги изстреля напред и до почивката символичният гост вече водеше с 35:24.

Серия от 11-0 за Септември през третия период обаче върна интригата в срещата и направиха последните ѝ 13-14 минути много емоционални и интересни.

Малко преди края на третата четвърт резултатът бе изравнен, а след поредица от равенства, в средата на последната част Септември дори поведе с точка.

В заключителните моменти опитът на Славия си каза думата и грешките на младия състав на Септември решиха нещата в полза на "белите".

В нервни три минути нито един от двата състава не успя да отбележи кош, но Славия успя да съхрани крехката си преднина до последно.

22 точки и 12 борби за победата допринесе Естер Мичева, 14 точки добави Вероника Джикова, а 10 - Мартина Николова.

За Септември Ивона Илиева отбеляза 21 точки, а по 10 - Валентина Веселинова и Никол Николова.