Атлетик се върна на победния път в А група

(сн: BGbasket.com)
18-11-2018 12:29 | BGbasket.com

Атлетик се върна на победния път в мъжката А група. В среща от западния регион баскетболистите на Николай Хаджиев се наложиха над Рилски спортист -2 като гост с 98:55. Те водеха през целия мач и нито веднъж не позволиха на съперника им да вземе водачеството.

Срещата бе изтеглена за 11:00 часа, тъй като по-късно днес първият отбор на Рилски спортист също има мач – гостуване на Левски Лукойл.

След този двубой столичният тим е с баланс 4-1, докато този от Самоков – с 1-4.

В следващия кръг Рилски спортист -2 почива, докато Атлетик приема Шампион 2006.

Гостите взеха инициативата от самото начало и още в средата на първата част поведоха с двуцифрена разлика. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и след десет минути игра бяха напред с 26:10. Вторият период бе далеч по-равностоен и с висока резултатност и от двата тима. Атлетик обаче задържа комфортния си аванс и на почивката водеше с 54:34.

Второто полувреме започна със седем безответни точки на Рилски спортист -2, но след силни финални минути на третата част гостите дръпнаха с 22 преди заключителния период.

Серия от 10:0 в полза на Атлетик даде начало на последната част, като до края тимът направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха бе Кристиян Георгиев със 17 точки. С 16 е Тодор Захариев, Денис Петков отбеляза 13, Емилиян Грудов добави 11, а по 10 имат Станислав Славейков (плюс 11 борби и 7 асистенции) и Александър Ангелов.

За Рилски спортист -2 единствено Николай Гелов завърши с двуцифрен точков актив, като той отбеляза 17 точки.