Рилски спортист -2 ще играе бараж в А група

(сн: BGbasket.com)
09-12-2018 18:39 | BGbasket.com

Рилски спортист -2 ще играе в баражите за Първата петица в мъжката А група. Това стана ясно днес, след като тимът победи у дома Видабаскет с 99:62. В този двубой гостите бяха едва с осем човека, като един от отсъстващите бе Юлиян Колев.

По регламент първите два отбора от всеки регион ще попаднат сред най-добрите пет, докато заелите трето и четвърто място ще играят бараж. За момента Рилски спортист -2 е четвърти на запад с баланс 2-5, но кръг преди края няма как да бъде изместен от видинчани, които са на последната пета позиция без победа до момента. Това значи, че те със сигурност ще продължат участието си във Втората четворка на А група.

В последния кръг след седмица Рилски спортист -2 гостува на Академик София -2, докато Видабаскет приема Шампион 2006.

Двубоят започна с девет безответни точки в полза на гостите, но баскетболистите на Борислав Трифонов бързо стигнаха до равенство след нова серия от 9:0, този път в тяхна полза. В следващите минути играта вървеше кош за кош и закономерно след първата част резултатът бе 24:24.

Видабаскет имаше леко предимство до средата на втория период, но след това Рилски спортист -2 взе инициативата и на почивката вече водеше с 54:39.

След паузата разликата в полза на домакините надхвърли границата от 20 точки, а преди решителните десет минути те бяха напред със 73:50. До края тимът от Самоков диктуваше темпото и направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха с 25 точки бе Васил Попов, който прави много силни мачове и при юношите. С 19 точки е Мирослав Васов, а по 12 добавиха Боян Боянов (11 борби), Адриан Белишки и Стоян Георгиев.

За Видабаскет Теодор Николов наниза 20 точки, Емил Емилов добави 15.