Академик завърши първия етап в А група непобеден

(Снимка: НБЛ)
16-12-2018 18:45 | BGbasket.com

Академик София-2 завърши убедително първия етап от сезона в А група - мъже, като се наложи със 103:85 над Рилски

спортист-2.

И двата отбора вече знаеха позициите си в крайното класиране от тази първа фаза - Академик спечели Западната група още миналата седмица, а Рилски ще играе бараж като четвърти в подреждането.

Интрига в Правец имаше само в първите 13-14 минути, след което Академик взе преднина и доминира до края.

Отборът бе воден от Георги Давидов, заради ангажиментите на Даниел Клечков с националния отбор за момчета U15, който води на Балканиадата в Румъния последните няколко дни. За Академик не играха и двама от основните високи състезатели -

Андрей Иванов и Николай Михайлов, получили почивка след гостуването от НБЛ в Ямбол.

Александър Милов изигра най-силния си мач след завръщането си след контузия с 30 точки, 20 добави Костадин Лазаров.

За Рилски спортист Мирослав Васов регистрира 17 точки и 10 асистенции, а Васил Попов добави 15 точки.

Рилецо среща Чавдар Троян в баражите, като е домакин на първата среща и гостува на реванша.

Първите срещи от баражите на разменено гостуване ще са на 6 и 10 януари, а своеобразният финал на баражите - на неутрален терен - на 13 януари.