Чавдар си тръгна с добър аванс от Самоков

06-01-2019 17:05 | BGbasket.com

Чавдар Троян спечели първия бараж в мъжката А група. Баскетболистите на Лъчезар Диков се наложиха като гост над Рилски спортист -2 с 85:75 и имат добър аванс преди реванша на 10 януари.

Домакините бяха без двамата си най-добри и опитни играчи – Мирослав Васов и Николай Гелов, които по-късно днес имат мач и с първия отбор.

Ключова за крайния успех се оказа силната първа четвърт, която Чавдар Троян спечели с 28:18. След силни финални минути на полувремето обаче Рилски спортист -2 се доближи само на 2 точки от своя съперник при 40:42.

След паузата тимът от Самоков дори стигна до пълен обрат, но много бързо гостите отново поведоха и до края не изпуснаха аванса си.

Данаил Христов бе най-резултатен за успеха с 20 точки, като той остана на борба от дабъл-дабъл. Михаил Танев добави 16 точки.

За Рилски спортист -2 много силен мач изигра Васил Попов, който наниза 31 точки (шест тройки). Адриан Белишки вкара 10 точки. С дабъл-дабъл от 10 борби и 10 асистенции е Калоян Стоянов.