Берое Стара Загора спечели редовния сезон в А група

(сн. LAP.bg)
25-01-2019 15:40 | BGbasket.com

Берое Стара Загора спечели редовния сезон в женската А група. В последния си мач баскетболистките на Таня Гатева очаквано се наложиха без проблеми у дома срещу младия тим на Септември 97 с 94:61.

След този двубой тимът от Стара Загора е с 13 победи и едно поражение. Берое няма как да бъде изместен от лидерската позиция от Монтана 2003, дори и при победа на шампионките утре срещу НСА, както се очаква. Септември 97 е с баланс 7-7.

В следващия етап отборите се разделят на Първа и Втора четворка. Берое и Монтана отдавна са сигурни за Топ 4, докато шансове за останалите две места в челото имат Септември 97, Славия и Локомотив Стара Загора. Втората фаза започва след седмица.

Още в началните минути на мача днес Берое Стара Загора даде заявка, че няма да допусне изненада срещу Септември 97. Домакините започнаха да трупат преднина и след първата част вече водеха с 36:12. През втория период старши треньорите на двата отбора пуснаха в игра всички свои състезателки, а на почивката Берое имаше аванс от 37 точки при 63:26.

След паузата Септември 97 заигра много по-добре и преди последната част намали изоставането си на 26 точки. Крайният победител обаче отдавна бе ясен, а в заключителните минути домакините отново увеличиха разликата в своя полза.

Двата тима не показаха много точен мерник от далечно разстояние, но Берое Стара Загора сериозно доминираше в стрелбата за две точки (57% срещу 30%). Тимът на Таня Гатева имаше предимство и по останалите статистически показатели, като направи и по-малко грешки от своя съперник.

Най-резултатна за успеха бе Гергана Иванова със 17 точки. С 15 е Александра Петрова, Теодора Динева отбеляза 11, по 10 имат Виолина Кочева и Карина Константинова.

За Септември 97 единствена с двуцифрен точков актив е Ивона Илиева, която вкара 21 точки.