Чавдар Троян спря серията на Академик София в А група

(сн. BGbasket.com)
10-02-2019 18:55 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа втори успех в първата петица на мъжката А група. Тимът победи като домакин Академик София -2 по категоричен начин – 89:67. Така троянци вече имат две победи и загуба в актива си, а непобедените до момента баскетболисти от Правец са с 3-1. Днес обаче те бяха без основни играчи, които получиха почивка след тежкия мач срещу Спартак Плевен в НБЛ. В следващия кръг Чавдар гостува на Черноморец, а Академик няма мач.

Отборите спечелиха по една част през първото полувреме, за да се стигне до малка преднина в полза на домакините на почивката при 37:35. Голямата разлика в мача дойде през третия период, категорично спечелен от Чавдар с 25:8, което направи разликата близо 20 точки и предреши изхода. Троянци спечелиха и последната десетка, за да си подсигурят победата.

Победителите бяха категорично по-силни в борбата под коша – 53:32. Те имаха предимство в точките под коша и асистенциите, което компенсира за повечето им грешки и повечето отнети топки на съперника.

Михаил Танев избухна с 36 точки и 7 борби за победителите, а 19 плюс 15 добави Данаил Христов.

За Академик от първия състав играха само Красимир Димитров и Костадин Лазаров. 21 точки отбеляза Николай Иванов, а 9 плюс 7 борби регистрира Красимир Димитров.