42 точки разлика и 62 грешки в първия полуфинал за Купата при жените

(сн: BGbasket.com)
19-02-2019 18:31 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очаквано лесна победа в първия полуфинал от турнира за Купата на България при жените. Шампионките безпроблемно се наложиха над доста по-младия и неопитен тим на Септември 97 с 85:43 в среща, която се проведе в столичната зала „Триадица“. Мачът се реши още през първата четвърт, която бе спечелена от гостите с 27:1. С категоричния успех днес Монтана 2003 на практика си осигури място на финала, като обезсмисли реванша на свой терен на 26-и февруари.

Двубоят завърши с необичайно много грешки - общо 62, като и двата отбора направиха по 31. Иначе Монтана 2003 доминираше по всички статистически показатели. Тимът разчиташе предимно на стрелбата от близко разстояние и на контраатаки. Домакините направиха много пропуски, а от линията за три точки бяха 1/14.

Старши треньорът Стефан Михайлов реши да даде почивка на капитана Димана Макариева, докато Септември 97 бе без една от най-добрите си състезателки Илияна Георгиева.

Разликата в класите си пролича още в началните минути. Шампионките бързо натрупаха разлика, вкарвайки 27 безответни точки основно със стрелба от близко разстояние. Единственият кош на домакините бе дело на Ивона Илиева, която отбеляза точен наказателен удар осем секунди преди края на частта. През тези десет минути Септември 97 се държеше сравнително равностойно в подкошието, но направи общо 16 пропуска от игра.

През втория период младият тим на домакините вкара още 9 точки, но те бяха предимно от фаулове. Монтана 2003 продължи да увеличава аванса си, като на почивката водеше с 50:10.

Ситуацията не се промени и след паузата, въпреки че отборите играха основно с резервите. Макар че и двата тима направиха много грешки, съществена промяна в резултата нямаше и преди заключителната четвърт Монтана 2003 бе напред с 69:22.

Последната част бе най-равностойна от всички. Септември 97 успя да я спечели с 21:16, но победителят отдавна бе ясен.

Най-резултатна за Монтана бе Дебора Филипова с 25 точки, но тя направи и 10 грешки. Преслава Колева вкара 17 точки. По 10 имат Йоанна Иванова (плюс 14 борби) и Габриела Костова.

За Септември 97 по 10 точки отбелязаха Ивона Илиева (11 грешки) и Михаела Петрова.