Рилски -2 обърна Шумен за втори успех

(сн: BGbasket.com)
25-02-2019 19:25 | BGbasket.com

Рилски спортист -2 записа втора победа във втората четворка на мъжката А група. Тимът надви като домакин Шумен с резултат 96:92 в мач от третия кръг. До момента самоковци са с актив 2-1 в този етап от сезона, а шуменци – с 1-1, тъй като имат отложен мач, срещу Видабаскет, който ще се играе на 4 март. В следващата си среща пък Рилски ще излезе срещу Шампион 2006 у дома на 10 март.

Равностойна и високорезултатна първа четвърт доведе до точка разлика в полза на домакините при 30:29, но до почивката шуменци дръпнаха рязко напред за 60:47. Рилски успя да стопи по-голямата част от дефицита си през третия период и да се приближи на точка, а още в началото на последния обърна резултата. Драмата обаче се запази до края, като при 85 секунди до края имаше равенство – 92-92, а домакините вкараха последните четири точки в мача, за да вземат победата.

За успеха Мирослав Васов записа 27 точки, 8 борби и 7 асистенции, 20 точки отбеляза б, а 18 – Николай Гелов.

За Шумен Антон Диков записа 35 точки, 9 борби, 7 асистенции и 5 отнети топки, а с 25 точки и 7 борби се отчете Кирил Кирилов.