Септември вкара 38 за една част и наказа НСА

(сн: BGbasket.com)
02-03-2019 18:18 | BGbasket.com

Септември 97 записа победа в първия кръг от втората четворка на женската А група. Като гост тимът се наложи над НСА с категоричния резултат 101:65. Той се откъсна напред още в началото и през целия мач увеличаваше аванса си. В следващия кръг Септември посреща Академик Пловдив, а НСА гостува на Шампион 2006.

След като позволиха само осем точки в коша си през първата част, Септември се откъсна напред отрано, а до почивката си осигури комфортна преднина от 17 точки при 41:24. След почивката гостите заиграха още по-силно в нападение и само за 10 минути нанизаха 38 точки, за да се откъснат далеч напред при 79:50. Те спечелиха и последния период, за да направят успеха си още по-категоричен.

Всички баскетболистки в състава на победителките играха поне по част и с изключение на една се разписаха. 21 точки отбеляза Константина Какогиани, 14 записа Ивона Илиева, 13 – Виолета Григорова, а 12 – Борислава Денчева.

За НСА 17 точки и 9 борби записа Михаела Кашанова, а с 13 и 9 борби се включи Моника Недялкова.