Атлетик нанесе втора загуба на Академик след драма в София

(сн: BGbasket.com)
10-03-2019 17:45 | BGbasket.com

Атлетик нанесе втора загуба на Академик София -2 в Първата петица на мъжката А група. Баскетболистите на Николай Хаджиев се наложиха над своя съперник с 83:76 в оспорван и драматичен мач, изигран днес в столичната зала „Сейнт Джордж“. Двубоят премина през много обрати, като домакините измъкнаха успеха след силна последна част.  В този двубой гостите бяха без Лъчезар Димитров, който е с разтежение на адукторите, докато Александър Милов получи почивка.

Академик показа по-точен мерник от далечно разстояние (10 тройки срещу 4), но направи и повече грешки от опонента си (17 срещу 11).

След този двубой Атлетик е с баланс 3-3, докато съперникът им днес е с 5-2.

В следващия кръг столичният тим гостува на Черноморец, докато Академик София -2 приема Чавдар Троян.

Гостите започнаха по-добре мача. Само за няколко минути игра те поведоха с двуцифрена разлика при 18:8, но в края на частта Атлетик намали за 19:23. Домакините стигнаха до пълен обрат през втория период, но не успяха да задържат дълго преднината си и на почивката Академик водеше с 41:39. Много силно стартираха Станислав Славейков и Георги Дамянов, отбелязали съответно 15 и 14 точки само за едно полувреме.

След паузата последва нова серия от обрати. Атлетик успя да дръпне с 6 точки, но преди заключителната четвърт съперникът им отново водеше, този път с 62:61. Драмата продължи и през последната част, като четири минути преди сирената се стигна до ново равенство за 69:69. Домакините обаче отбелязаха 7 безответни точки и отново се откъснаха в резултата, като този път удържаха аванса си до края.

По 19 точки за победителите отбелязаха Тодор Захариев (13 борби) и Пламен Дончев (9 асистенции). Станислав Славейков завърши със 17 точки и 9 борби, докато Емилиян Грудов се отчете с 12 точки.

За Академик Николай Михайлов бе най-резултатен с 16 точки, като той овладя и 14 борби. По 14 точки имат Николай Иванов, Георги Дамянов и Костадин Лазаров. С дабъл-дабъл от 10 точки и 11 борби е Андрей Иванов.