Септември 97 остава непобеден във Втората четворка

16-03-2019 19:50 | BGbasket.com

Баскетболистките на Септемви 97 победиха като гости Шампион 2006 с 64:57 точки в мач от 3-ия кръг на Втората четвърта в А група при жените.

Така Септември 97 постигна трета победа в групата след като вече надви НСА и Академик Пловдив. За Шампион 2006 това е второ поражение след загубата от пловдивския Академик. Тимът има и една победа над НСА.

В следващия кръг на 23-и март отборът на Септември играе с НСА, а Шампион е домакин на Академик Пловдив.

Домакините поведоха с 9:2 само за две минути в началото на срещата, а първата част приключи при 2 точки аванс за Шампион 2006 - 13:11. С тройка на Константина Какогиани Септември 97 на свой ред поведе бързо във втората четвърт и дори дръпна с 19:15 три минути преди почивката. Баскетболистките на Шампион 2006 отново излязоха напред и в края на първото полувреме водеха с 28:26 точки.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - СЕПТЕМВРИ 97

Гостите от Септември имаха силни минути в трета част и поведоха с 39:31 точки, за да влязат с аванс от 3 – 45:42 в последната четвърт. Шампион 2006 опита обрат и дори излезе с точка напред в резултата, но Септември 97 не позволи на съперника да напрупа аванс. Серия от 8 точки в средата на частта доведе резултата до 57:48 в полза на гостите и до края те удържаха водачеството за крайното 64:57.

Септември 97 отстъпи в борбата под коша, като овладя 35 срещу 60 борби за домакините, но се възползва от повечето грешки на съперника. Състезателките на Шампион 2006 направиха цели 37 грешки срещу 14 за гостите, които записаха и 22 откраднати топки, както и повече тройки- 8 от 27 опита срещу 3 от 8 опита за домакините.

Ивона Илиева бе най-резултатна за Септември 97 с 19 точки, 6 борби и 7 асистенции, а Михаела Петрова добави 15 точки. Константина Какогиани пък допринесе с 13 точки, 2 борби и 3 асистенции.

За Шампион 2006 Деница Петрова завърши с 15 точки, 10 борби и 4 асистенции. С 12 се отчете Радина Живачка, а по 11 реализираха Елена Димова и Микаела Дамянова.