Академик вкара 113 точки в последния си мач от редовния сезон в А група

(сн: BGbasket.com)
17-03-2019 18:35 | BGbasket.com

Академик София -2 завърши с убедителна победа редовния сезон в А група. В последния си мач тимът се наложи над Чавдар Троян със 113:74 в среща, изиграна днес в Спортния комплекс в Правец. Въпреки че отново бяха без контузените Цветомир Чернокожев и Лъчезар Димитров, домакините поведоха от самото начало и до края не изпуснаха аванса си. Те отбелязаха 14 тройки срещу 11 за съперника, а най-сериозно бе предимството им в подкошието (58 срещу 33 борби).

Академик завършва редовния сезон като лидер в Първата петица с баланс 6-2. Чавдар Троян е с 3-4, като има още един мач – домакинство на Черноморец след седмица.

Домакините започнаха ударно мача и само за четири минути поведоха с 24:8, като вкараха и пет тройки. Съперникът им постепенно се съвзе и близо минута преди края на частта свали пасива си на 8 точки. До края Академик отвърна с два коша и след първата четвърт отново водеше с двуцифрена разлика при 34:22.

Въпреки лошото начало, Чавдар Троян заигра по-добре през втория период и се доближи на 2 точки от домакините. Те обаче не позволиха пълен обрат и на почивката разликата от 12 точки се запази при 57:45.

След паузата Академик продължи да доминира в подкошието и започна да увеличава аванса си. Само за няколко минути той премина границата от 20 точки, а преди последната част резултатът бе 84:63.

Ситуацията не се промени и през заключителната четвърт. Домакините контролираха събитията на терена и направиха победата си още по изразителна.

Всички от стартовата петица на Академик завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 26 точки бе Александър Милов, като той овладя и 14 борби. С 24 точки и 9 борби е Николай Михайлов. 23 точки отбеляза Георги Дамянов, като той има и седем тройки. 18 има Андрей Иванов (13 борби), а с 13 е Николай Иванов.

За Чавдар Троян Михаил Танев вкара 24 точки, Леонид Бажанов добави 13, а с 10 е Тодор Колев.