Видабаскет с първа победа във Втората четворка

(сн. facebook.com/Vidabasket)
17-03-2019 18:45 | BGbasket.com

Видабаскет записа първа победа във Втората четворка на мъжката А група. В последното си домакинство от редовния сезон тимът се наложи над Рилски спортист -2 с 86:61. Баскетболистите на Николай Колев поведоха от първата минута и нито за секунда не изпуснаха водачеството си. Предимството им бе най-вече в подкошието, където овладяха 56 борби срещу 35 за съперника. Неприятностите за тях обаче дойдоха от контузията на Калоян Петров, който напусна принудително срещата.

След този двубой видинчани са с баланс 1-4, докато тимът от Самоков е три победи и две поражения.

В последния кръг Видабаскет гостува на Шампион 2006, докато за Рилски спортист -2 предстои визита на Шумен.

Серия от 11:0 в полза на домакините даде начало на мача, като близо четири минути тимът от Самоков не успяваше да се разпише. Това се оказа ключово за изхода на първата четвърт и след края й Видабаскет водеше с 19:10.

През втория период гостите успяха да се доближат на 7 точки от своя съперник. След силни финални минути на полувремето обаче, Рилски отново дръпна, като на почивката водеше с най-голямата разлика в мача до момента - 45:28.

След паузата гостите на два пъти намаляваха изоставането си на 10 точки, но преди заключителния период Видабаскет бе напред с комфортното 65:44.

През последната част домакините поддържаха аванса си и спечелиха убедително.

Най-резултатен за победителите бе Теодор Николов с 29 точки, като той има и 7 борби. С 21 точки и 12 борби  е Юлиян Цветанов, като с дабъл-дабъл се отчетоха също Теодор Киров (13 точки и 12 борби) и Мартин Мандалски (13 точки и 11 борби).

За Рилски спортист -2 Пламен Стефанов вкара 12 точки, с по 10 са Мирослав Васов и Стоян Георгиев.