Шумен спечели Втората четворка в А група

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
24-03-2019 18:55 | BGbasket.com

Шумен спечели Втората четворка в мъжката А група. В последния си мач от редовния сезон тимът записа убедителна победа у дома срещу Рилски спортист -2 със 101:60, . Домакините контролираха събитията на терена почти през целия мач, като имаха предимство и по основните статистически показатели и направиха с 13 грешки по-малко от съперника (18 срещу 31).

Тимът от Самоков обаче бе без двамата си основни играчи – Мирослав Васов и Николай Гелов, които утре имат мач в НБЛ срещу Берое.

Шумен завършва Втората четворка с баланс 5-1, докато Рилски спортист -2 е на втората позиция с 3-3.

Гостите вкараха първите 4 точки в мача, но след това съперникът им отвърна със серия от 14:2 и се откъсна в резултата. Последваха равностойни минути, а след първата част Шумен водеше с 18:14.

През втория период играта започна кош за кош. Домакините обаче завършиха полувремето с осем безответни точки, като на почивката водеха с 44:31 – най-голямата разлика в мача до момента.

Ключова се оказа третата четвърт, в която Шумен напълно доминираше. Разликата в негова полза достигна 33 точки, а преди заключителните десет минути резултатът бе 75:47. Последната четвърт започна със серия от 9-0 за домакините, като до края мачът се доиграваше.

Николай Леков бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Антон Диков завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби. Виктор Серафимов е с 14 точки, Стилиян Иванов добави 13, а 12 има Никола Николов.

За Рилски спортист -2 Васил Попов се отчете с 14 точки, Пламен Стефанов вкара 11.