Академик София-2 спечели място на полуфинал, но загуби лидер

(Снимка: BGbasket.com)
30-03-2019 15:49 | BGbasket.com

Академик София-2 е първият полуфиналист в А група, след две победи над Шампион 2006 в рамките на по-малко от 24 часа.

Във втората среща от четвъртфиналния плейоф, Академик се наложи със 103:66 като гост в зала "Триадица".

Неприятната вест за лидера във втория ешелон обаче бе загубата на Александър Милов, който получи неприятен удар в ръката във втората четвърт и замина за спешен преглед. Така въпреки добрия ход на Академик в А група, съставът може да остане без няколко основни играчи, заради травми. Малко в днешния мач игра и един от топреализаторите Костадин Лазаров, с проблем в глезена след първата среща.

Все пак със силно второ полувреме Академик успя да приключи бързо серията и чака победителя от ИУ Варна - Атлетик.

В първите 20 минути Шампион се държеше отлично и измъчи максимално съперника, а на почивката резултатът бе внушителен - 48:58. В третата част обаче домакините вкараха едва 6 точки, срещу 20, където скочи разликата, а в последната се увеличи и още.

17-годишният талант на Академик Дамян Минков завърши с 18 точки, 6 борби и 5 откраднати топки, 16 точки добави Андрей Иванов, включително и атрактивни забивки. За 14 минути преди контузията си Милов вече имаше 13 точки на сметката си.

За Шампион Цветомир Акимов отбеляза 19, а Ангел Илиев добави 16.

Академик взе почти двойно повече борби и направи почти тройно повече асистенции от съперника, за когото сезонът приключи.