Една част стигна на Чавдар Троян срещу Рилски спортист -2

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
01-03-2020 18:39 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа четвърта поредна победа в мъжката А група. Пред собствена публика тимът се наложи над Рилски спортист -2 със 104:87, като разликата се получи най-вече след силната първа четвърт. В този двубой гостите отново бяха без един от основните си играчи Мирослав Васов.

Победата бе 13-а за Чавдар Троян, който в следващия кръг гостува на лидера Шумен. Рилски спортист -2 е с баланс 7-11, като му предстои домакинство на ЦСКА.

Само за няколко минути игра домакините натрупаха двуцифрена разлика. Те демонстрираха далеч по-точен мерник от съперника си, като имаха предимство и в подкошието и след десет минути игра водеха с 30:13. Много силно за тима стартира Тодор Колев, отбелязал 10 от точките на отбора си до момента.

Високата резултатност продължи и през втория период, но този път от страна и на двата тима. Играта вървеше доста по-равностойно, но на почивката баскетболистите на Лъчезар Диков отново водеха убедително – 57:40.

Темпото се запази и след паузата. За кратко гостите от Самоков свалиха разликата на 11 точки, а преди заключителната четвърт Чавдар Троян бе напред с 81:67.

Рилецо стартира ударно последната част и след серия от 10:0 почти заличи пасива си, връщайки интригата в срещата. Домакините обаче много бързо се съвзеха, отново увеличиха аванса си и спечелиха убедително.

Много силен мач за победителите изигра Станислав Славейков, който завърши срещата с 30 точки и 9 борби. Томислав Минков вкара 16 точки, а по 14 добавиха Райко Дундалов (9 борби) и Тодор Колев (9 борби и 7 асистенции). С 12 точки е Георги Дамянов.

За гостите над всички с 25 точки бе Васил Попов. Боян Боянов се отчете с 19 точки и 8 борби, а 14 точки вкара Мартин Смилкин.