Славия се затрудни, но победи Шампион 2006

31-10-2020 19:41 | BGbasket.com

Славия записа втора победа от началото на сезона в женската А група. След принудителната пауза заради карантината на отбора, тимът на Силвия Пеева се наложи над Шампион 2006 с 65:52 в среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“. Баскетболистките на Лъчезар Коцев сериозно затрудниха своя съперник, но в крайна сметка опитът на някои от състезателките на Славия си каза думата в ключовите моменти от мача.

След този двубой „белите“ са с баланс 2-0, докато днешният им опонент е с три поражения.

Двата тима изпитваха трудности при стрелбата от далечно разстояние в началото на срещата, което оказа влияние и на ниската резултатност. Все пак домакините имаха предимство в подкошието и след десет минути игра бяха напред с 16:8. Вторият период бе доста равностоен, но на почивката разликата в полза на Славия вече бе двуцифрена – 30:20.

След паузата Шампион 2006 заигра по-добре и започна да топи пасива си, а преди последната част изоставаше с 38:41. Малко след началото на решителната четвърт символичните гости се доближиха само на точка от своя съперник. „Белите“ обаче отвърнаха със серия от 8:0 и отново се откъснаха напред, като въпреки натиска на съперника, успяха да удържат преднината си до края.

Славия направи 29 грешки в срещата, а Шампион сбърка 23 пъти, но домакините компенсираха с по-добрите изяви в подкошието и с по-точен мерник.

Цветомира Шаренкапова бе над всички за победителите с 19 точки, 7 борби и 6 асистенции. Деница Петрова завърши с 18 точки, 6 борби и 5 откраднати топки, а 16 точки и 5 борби има Елена Димова.

За Шампион 2006 Микаела Дамянова бе най-резултатна с 21 точки, но направи и най-много грешки – общо 8. С 9 точки е Виктория Иванова.