Шампион 2006 с първа победа при жените

06-11-2020 16:35 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа първа победа в женската А група през този сезон. Тимът се наложи над Академик Пловдив със 70:56 в среща, изиграна днес в столичната зала „Триадица“.

Двата тима имаха сходни проценти при стрелбата, като гостите дори спечелиха убедително борбата в подкошието (55 срещу 37). Те обаче направиха прекалено много грешки в мача – 35, което наклони везните в полза на съперника.

След този двубой Шампион е с баланс 1-3, докато загубата бе втора за Академик от три срещи.

Домакините започнаха мача със серия от 14:0, а след десет минути игра водеха с 20:10. През втория период тимът от Пловдив на два пъти сваляше разликата само на 4 точки, но на почивката Шампион 2006 отново увеличи за 32:23.

След паузата играта бе сравнително равностойна, а последната четвърт започна при 52:40 в полза на тима от София. Малко след това баскетболистките на Лъчезар Коцев отново дръпнаха с двуцифрен аванс и успяха да го задържат до края.

Микаела Дамянова бе най-резултатна за победителите с 15 точки, Ванина Василева има 13 точки, 7 борби и 7 асистенции, а с 10 точки е Виктория Иванова.

За Академик Стефка Секулова вкара 13 точки, а близо до дабъл-дабъл с 9 точки и 10 борби бе Анна Римпова.