Шампион 2006 финишира перфектно Втора тройка

(сн: БФБ)
16-04-2021 16:28 | BGbasket.com

Пета победа за сезона срещу Черно море Одесос записа Шампион 2006 в женското първенство, след 68:57 в зала Триадица.

Така столичанки завършиха с перфектен актив във Втора тройка, а в последния мач от етапа, и от сезона за тях, Черно море ще срещне Академик Пловдив.

Шампион вече мисли за битката за третото място, която предстои срещу Славия. Първите срещи от плейофа за бронза са на 19 и 21 април.

Варненският тим имаше много желание и спечели първата четвърт в София, но Шампион направи бърз обрат и след като в началните 10 минути допусна 19 точки, в следващите две ограничи противника до общо 20.

На почивката Шампион водеше вече с 42:29, а разликата се увеличи в третата част. Черно море опита щурм в четвъртия период, но домакините издържаха.

Мария Делчева завърши с 22 точки за успеха, по 10 добавиха Деляна Кадиева и Добромира Чанева, която записа и 12 борби.

Зехра Салим завърши с 22 точки и 11 борби за Черно море, 15 отбеляза Паолина Гочева.