Драматични сблъсъци в група Б, Левски и Тунджа вече са 3-0

(сн: БФБ)
04-06-2021 21:00 | BGbasket.com

Левски и Тунджа Ямбол направиха солидна крачка напред във финалите за юноши U19 с третите си победи днес в група Б.

Двата състава са 3-0, а в събота играят помежду си.

В драматичен сблъсък - първи за деня в групата - Левски се наложи над Рилски спортист с 69:68.

Мачът бе страхотно оспорван от първата минута, като началото бе малко по-добро за самоковци, но Левски бързо възстанови и до почивката вече разликата бе само една точка. "Сините" направиха важна стъпка към победата в края на третата част и началото на четвъртата, когато дръпнаха с 9 точки. На няколко пъти обаче те пропуснаха да решат нещата в своя полза и Рилецо се възползва. Васил Попов вкара важни тройки, две от общо трите за тима в срещата, за да се съкрати до една атака разликата. Христо Бъчков можеше да прати мача в продължение, но не успя да се разпише от наказателната линия след силен двубой за него.

Виктор Германов реализира 21 точки за победата, по 16 вкараха Иван Павлов и Красимир Петров. За Рилски Бъчков завърши с 20 и 10 борби, 13 вкара Борослав Борисов, а 10 и 12 борби отчете Попов.

Берое победи Черноморец с 91:71 за първи успех в групата, след силно второ полувреме. Дамян Минков завърши с 21 точки и 9 борби, 20 вкара Младен Георгиев.

Томас Читадзе вкара 31 за Черноморец, като наниза шест тройки, 20 с 11 асистенции отчете Ерджан Терзи.

ЦСКА даде страхотен отпор на Тунджа Ямбол, като едва в края ямболии се измъкнаха.

В целия мач разликата не мина 6 точки, а две минути и половина преди края ЦСКА бе напред с точка.

С по-здрави нерви в заключителните моменти се оказаха момчетата от Ямбол.

22 за победата вкара Георги Герганов, 16 с 10 борби - Николай Нинов. За ЦСКА 25 реализира Виктор Маргаритов.