Тунджа Ямбол ще защитава титлата след здрав полуфинал с Черно море

(сн.BGbasket.com)
07-06-2021 20:02 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол - БУБА е големият финал на Държавното първенство за юноши U19 тази година. Ямболии ще защитават трофея си, след успех с 88:83 срещу Черно море Тича.

Очаквано този сблъсък бе по-оспорван и физически от двата полуфинала.

Няколко тройки и сериозна разлика в реализираните наказателни удари направиха разликата в двубоя. Варненци пропуснаха цели 13 пъти от фаула.
Мачът започна обещаващо, с интересна първа част и напълно изравнени сили.

На почивката разликата бе една-единствена точка - 40:38 и нито един от двата отбора не бе водил сериозно в резултата до момента.

Отлична серия на Тунджа Ямбол в средата на третата четвърт най-после раздели двата състава до 10 точки в полза на тима на Стойо Чолаков.

Варненци се върнаха бързо до края на периода с ответна серия, но така и не успяха да изравнят.

Последната четвърт отново обаче започна по-добре за ямболии и те установиха контрол върху двубоя благодарение на по-добрата си стрелба. Шест минути преди края на срещата Черно море остана без един от основните си баскетболисти - Любо Керемедчиев - заради пет лични нарушения.

Ямбол поддържаше преднина до последно, и в заключителната минута влязоха с пет точки аванс. Въпреки добре изиграните финални секунди, петте точки останаха до последно - 88:83.

Георги Герганов реализира 26 точки за успеха, 21 точки, включително ключов кош с фаул в края добави Пламен Илиев. 14 и 13 отбелязаха Николай Нинов и Златомир Дончев.

25 вкара за Черно море Мартин Йорданов, 24 - Берк Мехмед.

Във вторник от 13.00 часа е малкият финал между Черно море и Левски, от 15.00 - големият финал - Тунджа Ямбол-БУБА