БУБА е първият финалист при 16-годишните момчета

(сн: BGbasket.com)
26-06-2021 19:02 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол е първият финалист на Държавното първенство за момчета U16, което се провежда в Русе. Баскетболистите на Ивайло Желев си осигуриха място в мача за титлата за втора поредна година, след като днес в зала „Дунав“ надвиха Доростол с 87:59. С изключение на началните минути, отборът от София контролираше развоя на срещата.

Съперник на БУБА на финала утре ще бъде победителят от мача между Балкан и Черно море Тича. Доростол пък ще играе срещу загубилия в опит да спечели втори бронзов медал през сезона в тази възраст след този на Купата в Ботевград.

Отборът от Силистра поведе с 16:6 само за няколко минути игра заради по-добрите си изяви в подкошието. Тимът обаче така и не успя да се разпише от тройката допусна 9 грешки само за първата част и след нея съперникът му изравни за 16:16. Подемът в играта на столичния тим продължи и през втория период, като той бързо стигна до пълен обрат и на почивката водеше с 40:34.

Още в началото на второто полувреме преднината на БУБА стана двуцифрена, а след серия от 14:0 в края на частта, преди заключителните десет минути тимът се откъсна с 64:44. До края разликата в полза на символичните домакини продължи да расте и те спечелиха убедително.

Деян Колев завърши с дабъл-дабъл за победителите от 20 точки и 12 борби. Станислав Хинков отбеляза 16 точки, Георги Йорданов има 14, с 12 е Иван Димитров.

За Доростол Мартин Пасков вкара 14 точки, с 12 и 8 борби е Калин Райчев.